Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Z przyjemnością informujemy, że w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 – priorytet 3, kierunek interwencji 3.2. -  „Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych" – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Dąbrowie Górniczej po złożeniu wniosku, zakwalifikowała się do projektu i otrzymała dofinansowanie w wysokości 15 000 złotych (12 tysięcy z dotacji plus 3 tysiące wkład własny). W ramach programu zakupiono do biblioteki szkolnej 417 książek i 13 audiobooków, zestaw komputerowy, urządzenie wielofunkcyjne kolorowe oraz książki na nagrody dla uczniów biorących udział w konkursach organizowanych w ramach realizacji zadań promujących czytelnictwo w roku szkolnym 2022/2023.

Dziękujemy rodzicom i uczniom za przekazanie nam swojej opinii w zakresie zakupu książek w ramach programu. Wasze sugestie zawarte w przesłanych ankietach i na karteczkach wrzuconych do skrzynki pozwoliły nam nabyć książki zgodnie z zainteresowaniami dzieci i młodzieży. Również rozmowy z bibliotekarzem Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii nr 9 w Dąbrowie Górniczej oraz zapoznawanie się z top listami książek dla dzieci i młodzieży wzbogaciły listę naszych zakupów.

Książki zakupione z NPRC    Książki zakupione z NPRC

Zakupione książki z NPRC

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Kampania na zasięg ogólnopolski i jest realizowana przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Trzeci etap kampanii „Mała książka – wielki człowiek” został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

Pierwsza edycja projektu rozpoczęła się w jesienią 2020 roku w szkołach podstawowych w całej Polsce, w których wszystkim pierwszoklasistom zostały przekazane przygotowane specjalnie dla nich Wyprawki Czytelnicze.

Nasi uczniowie klas pierwszych otrzymali Wyprawki Czytelnicze podczas organizowanego przez bibliotekę szkolną uroczystego pasowania na czytelnika w roku szkolnym 2020/2021, 2021/2022, 2022/2023.