O bibliotece

Nasza biblioteka szkolna oferuje czytelnikom urozmaicony księgozbiór, w którym znajdą, oprócz lektur i podręczników, także książki popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy, poezję i dramaty,  literaturę piękną dla dzieci i młodzieży, w tym powieści i opowiadania obyczajowe, przygodowe, historyczne, wojenne, przyrodnicze, fantastycznonaukowe i fantasy, bajki dla najmłodszych, baśnie i legendy. Uczniowie mogą korzystać również z małej biblioteczki komiksów. Natomiast na miejscu biblioteka  udostępnia księgozbiór podręczny, w którym jest duży zasób encyklopedii, słowników, leksykonów, kompendiów wiedzy, albumów  i atlasów.

Biblioteka od kilku lat pracuje w chmurze z wykorzystaniem systemu bibliotecznego MOL NET +. Wszystkie książki oraz karty czytelnika są opatrzone kodem kreskowym, co ułatwia i przyspiesza proces wypożyczania zbiorów. Można również korzystać z  wyszukiwania książek w katalogu online.

Biblioteka promuje czytelnictwo oraz wzbogaca swoje zbiory, między innymi dzięki udziałowi w następujących programach i akcjach:

• OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK
  • KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ